آموزش عکاسی

ساخت تیزر تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امروزه عادت افراد از مشاهده تلویزیون به سمت مشاهده فیلم‌های یوتیوب، اینستاگرام، آپارات و سایر منابع اینترنتی می‌شود و هر روزه افراد بیشتر و بیشتری برای سرگرم کردن خود یا کسب اخبار به سراغ منابع اینترنتی می‌روند. در چنین شرایطی نیاز صنایع و کسب و کارها به تبلیغات اینترنتی نیز بیشتر می‌شود. یکی از بهترین راه‌های تبلیغ اینترنتی، تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی است و بهترین راه آن هم، ساخت یک تیزر تبلیغاتی است.

یکی از بزرگترین تفاوت‌هایی که بین تیزر تبلیغات تلوزیونی و تیزر تبلیغات اینترنتی وجود دارد این است که افراد تقریبا مجبور هستند که یه تبلیغ تلوزیونی را نگاه کنند تا ادامه برنامه ی مورد نظر آن ها پخش شود اما در اینترنت افراد به راحتی می‌توانند صفحه ی ویدئو را ببندند، آن را بلاک کنند، نادیده بگیرند یا حتی نارضایتی خود را مستقیما گزارش دهند. بنابراین ساخت تیزر تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی موضوعی بسیار حساس است و باید بر طبق یک طرح دقیق و متفکرانه انجام شود.

امروزه تعداد افرادی که از اینترنت برای سرگرمی، کسب اطلاع، و حتی خرید و انجام کارهای خود استفاده می‌کنند، به طور تصاعدی رو به افزایش است. در سال 2017، 70 درصد از ترافیک مصرفی کاربران اینترنتی برای مشاهده فیلم و ویدئو بوده است. تبلیغات تلوزیونی کم کم در حال رنگ باختن هستند و تعداد دفعاتی که یک ویدئوی انلاین در شبکه ای مانند اینستاگرام مشاهده می‌شود می‌تواند چندین براببر بیشتر از مخاطبان یک تیزر تیلوزیونی باشد. در حال حاضر 61 درصد از صاحبان کسب و کار‌های بزرگ از تیزر‌های اینترنتی استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی نادیده گرفتن اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی برای شبکه‌های اجتماعی به معنای خطری بزرگ برای شکست کمپین تبلیغاتی برند شماست.

آتلیه فیلم و عکس آداک با داشتن بهترین کادر تخصصی و پیرفته ترین تجهیزات، شما را در در ساخت تیزرهای تبلیغاتی ویژه برای شبکه‌های اجتماعی یاری می‌رساند. برای مشاهده نمونه تیزرهای تبلیغاتی ما می‌توانید صفحه اصلی سایت یا اکانت اینستاگرام ما را مشاهده کنید. در صورت داشتن هرگونه سوالی یا برای سفارش تیزر تبلیغاتی با شماره‌های 09123595743 - 09131092009 تماس حاصل فرمایید.


از چه شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید؟


در ابتدا باید تصمیم بگریدی که می‌خواهید تیزر خود را در کدام شبکه منتشر کنید. تعداد شبکه‌های اجتماعی که در حال حاضر فعال هستند بی شمار است. جالب است که آمار شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌هایی که بیشتر در دنیا متداول هستند، با امار ایران تفاوت دارد. در سطح دنیا، محبوبترین شبکه‌های اجتماعی به ترتیب یوتیوب (YouTube)، فیس بوک (Facebook)، توئیتر (Twitter) ، اینستاگرام (Instagram)، لینکدین (LinkedIn) و پینترست (Pinterest) هستند. اما محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران اینستاگرام و تلگرام هسستند و موارد دیگر مانند فیس بوک، توئیتر و پینترست و یوتیوب در رده‌های بعدی قرار دارند. اخیرا به علت فیلترینگ تلگرام، به احتمال زیاد تنها شبکه اجتماعی بسیار محبوب اینستاگرام خواهد بود.سایت آپارات نیز که نسخه ایرانی شده یوتیوب است، از محبوبیت قابل قبولی برخوردار است. اما در هر حال بسیاری از کاربران ایرانی نیز در شبکه‌های یوتیوب، توئیتر، فیس بوک و .. همچنان فعال هستند و شما می‌توانید تیزر خود را برای پخش در این پلاتفرم‌ها نیز ادیت و بازبینی کنید.

 

 


اینستاگرام: اینستاگرام یک رسانه کاملا بصری است و در آن شما تنها می‌توانید عکس و فیلم آپلود کنید. هرچند شما جایی برای نوشتن کپشن در زیر عکس‌ها و فیلم‌ها دارید اما در هر حال در صورتی که کسب و کار شما چندان جنبه بصری ندارد، ساخت تیزر برای نمایش در اینستاگرام چندان ایده جالبی برای شما نیست.


یوتیوب و آپارات: این دو گزینه برای نمایش تیزر تبلغیاتی عالی هستند چرا که تمامی گزینه‌ها تعاملی که می‌توان روی یک ویدئو قرار داد در این پلت فرم‌ها قابل اجرا هستند. برای مثال می‌توانید ویدئوی خود را به سایت‌های دیگر لینک کنید یا آن را به اکانت فیس بوک و ..لینک دهید.


نکات مهم در ساخت تیزر تبلیغاتی برای شبکه‌های اجتماعی

باید‌ها

  • سعی کنید محتوای تیزر تبلیغاتی شما تا جای ممکن با مخاطبین کسب و کار شما در ارتباط باشند و آنها را درگیر مسئله کند. ممکن است کاربران فیس بوک در مقایسه با اینستاگرام به نحو متفاوتی به ویدئو‌ها واکنش نشان دهند و شما باید این رفتار را پیش بینی کرده و در نظر بگیرید.
  • محتوای تیزر شما باید مجموعه ای از مطالب مختلف باشد و صرفا دارای محتوی تبلیغی نباشد. می‌توانید در تیزر تبلیغاتی خود چیزی را آموزش دهید و بدین طریق هم نظر مخاطبان را جلب کنید و هم موجب شوید ویدئوی شما را به اشتراک بگذارند.
  • می توانید تیزر تبلیغاتی خود را با دستمایه‌های طنز و سرگرم کننده ای همراه کنید. این کار موجب می‌شود بینندگان به دیدن ادامه ی ویدئو مجاب شوند. حس خوبی نسبت به محصول و خدمت شما پیدا کنند و حتی ویدئوی شما را به اشتراک بگذارند.
  • تمامی ویدئو‌های شما باید به طور ساختار یافته دارای مرجعی باشند بنابراین بهتر است به فکر ساختن یک کانال یوتیوب یا آپارات با ساختاری منسجم و تدوین یافته باشید. سعی کنید کانال شما بسیار درخشان و فریبنده باشد و برای ساختاردهی به آن وقت بگذارید.
  • به سئو و بهینه سازی فکر کنید. ساختن ویدئوهایی که برای سرچ کاربران در اینترنت یا شبکه اجتماعی بهینه سازی شده اند موجب می‌شود موتورهای جستجو، ویدئوی شما را در صدر نتایج جستجو قرار دهند.
  • برای تیزر تبلیغاتی خود داستانی خلق کنید و با این داستان مخاطبان خود را سرگرم کنید. علاوه بر این این کار موجب می‌شود که مخاطبین، تیزر تبلیغاتی شما را به اشتراک بگذارند.

  • برای فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی یک طرح داشته باشید. کپی کردن تیزر تبلیغاتی شما در تمامی شبکه‌های اجتماعی که می‌شناسید، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال محسوب نمی شود! هر تیزر تبلیغاتی باید مناسب با پلت فرم خاص خود طراحی شود و تنها در آن پلت فرم نمایش داده شود.

 

نبایدها

  •  شبکه اجتماعی مهم و خاص برای برند خود را انتخاب کنید و برای همان شبکه تیزر تبلیغاتی بسازید. تعداد مخاطبان یا اعضا یا فالوور‌های شما صرفا نشان دهنده این نیست که کدام شبکه اجتماعی برای کدام محتوای ویدئویی مناسب است. برای مثال اگر در مورد محصولات صنعتی و خدماتی که به همکاران ارائه می‌دهید، تیزر میسازید، ارائه آن در یوتیوب، لینکدین مناسب است و برای تیزرهای تبلیغاتی عمومی مثل تبلیغ لباس یا جواهرات، اینستاگرام، تلگرام و فیس بوک گزینه بهتری هستند.
  • در تیزر تبلیغاتی خود نباید تنها محصول یا خدمات خود را در گوش و چشم بیننده فرو ببرید. تیزر شما برای تبلیغ ساخته شده است اما باید محتوی و مضمونی جذابتر از تبلیغ صرف محصول داشته باشد.
  • هرگز ویدئوهایی با مدت زمان بالا نسازید. یک تبلیغ هرچقدر هم جذاب باشد در صورت طولانی بودن، کسل کننده می‌شود. تبلیغ شما باید کوتاه، مختصر و مفید باشد و در کمترین زمان ممکن، منظور و مقصود خود را به بیننده منتقل کند.

درباره استودیو آداک

استودیو عکاسی آداک در سال 1387 فعالیت خود را در زمینه عکاسی ودینگ، اسپرت، مدلینگ و ... آغاز کرده است. این استودیو با استفاده از به روز ترین تجهیزات آتلیه ای و همچنین با به کار گیری نیروهای متخصص و حرفه ای خانم و آقا در زمینه عکاسی، ادیت، فتوشاپ و ... آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. ارائه انواع خدمات مختلف عکاسی در کنار حفظ کیفیت و رضایتمندی مشتری، از مهمترین اهداف این مجموعه می باشد.