آموزش عکاسی

تکنیک‌های عکاسی از محصول و کالا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با افزایش بازار رسانه‌های دیجیتالی، نیاز به وجود تبلیغات جذاب و محتوای باکیفیت نیز بیشتر می‌شود. برای برآورده کردن این نیاز، رفته‌رفته برندها و حتی کارآفرین‌های بیشتری از محصولات خود عکسبرداری می‌کنند تا هزینه‌های تولید را کاهش دهند و بتوانند از طریق رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی، تبلیغات مؤثری داشته باشند. عکسبرداری صنعتی و تبلیغاتی به همین موضوع مهم می‌پردازد و یکی از مهم‌ترین زیرشاخه‌های آن، عکسبرداری از محصولات است.

استودیو آداک با داشتن تجربه و سابقه بالا در زمینه عکسبرداری از محصولات و کالا، یا شرکت‌ها، سازمان‌ها، استارت‌آپ‌ها و افراد بسیاری در زمینه عکاسی محصولات همکاری داشته و دارد. عکاسی از محصولات به منظور معرفی، تبلیغات و فروش محصول، چیزی بسیار فراتر از گرفتن عکسی با محصول موردنظر در کادر است. هر عکس باید بیانگر داستانی باشد و ویژگی منحصربه‌فرد محصول را به نمایش گذاشته و حس موردنظر شما را انتقال دهد. تنها در این صورت است که بازدیدکنندگان شما به مشتریان واقعی تبدیل می‌شوند.
عکاسان و ادیتورهای ماهر ما در استودیو اداک به خوبی به این نکات اشراف دارند و به شما کمک می‌کنند تا با عرضه تصاویر استثنائی و چشم‌نواز از محصولات و خدمات خود، کسب‌وکار و بیزینس خود را توسعه دهید. برای کسب مشاوره یا هماهنگی جهت پروژه عکاسی با شماره های 03136291416 - 03136291409 تماس حاصل فرمایید.


تکنیک عکسبرداری از محصول چیست؟

عکسبرداری از محصول به تکنیک‌های خاصی از عکاسی گفته می‌شود که از آن‌ها برای جذاب‌تر نشان دادن محصولات قابل‌فروش، و جلب خریدار برای خرید محصولات خاص، استفاده می‌کنند. عکسبرداری از کالا، بخش مهمی از تبلیغات آنلاین و حضوری به حساب می‌آید، به خصوص زمانی که محصولات مستقیما به مصرف‌کننده فروخته میشوند. از این عکس‌ها در بروشور، تبلیغات مجله‌ای، کاتالوگ‌ها، بیلبوردهای تبلیغاتی، تبلیغات اینترنتی، و وبسایت‌های شرکت‌های تجاری استفاده می‌کنند.


عکاسی حرفه‌ای از محصولات چه اهمیتی دارد؟

چرا عکاسی میزان تبدیل بازدیدکننده به مشتری را زیاد می‌کند؟ 90 درصد از اطلاعاتی که به مغز ما انتقال داده می‌شود، اطلاعات دیداری هستند. بازدیدکنندگان وبسایت، هرچقدر هم کارکشته باشند، توجهشان اول از هر چیزی به عناصر بصری جلب می‌شود. از سوی دیگر، رسانه‌های تصویری مانند اینستاگرام نیز امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند و تمرکز چنین رسانه‌های تنها بر روی جنبه بصری داده‌ها است. عکس‌ها در روند تصمیم‌گیری مشتری برای خریدن یک کالا، و درنتیجه در میزان ایجاد مشتری و ثابت ماندن آن‌ها، نقشی مهم و کلیدی دارند. کیفیت عکس محصول، نشان‌دهنده‌ی تصور مشتری از آن برند، و اولین برداشت او از آن محصول است.


برای اینکه بتوانیم بهترین تصویر ممکن را در ذهن مشتری ایجاد کنیم ، باید عکس‌هایی حرفه‌ای و بی‌عیب و نقص بگیریم و تا جایی که می‌شود توجه خریدار را به آن جلب کنیم.برخی نمونه عکس های گرفته شده توسط استودیو آداک:

کیفیت تصویری، موجب برقراری ارتباط حسی بیشتر با مشتری می‌شود. به نظر 93 درصد از مشتریان، عکس‌ها در تصمیم‌گیری‌شان برای خرید بسیار ضروری هستند. این عکس ها کیفیت و مرغوبیت محصول را نشان می‌دهند و مانند این است که مستقیما با مخاطبین موردنظر شما صحبت کنند و ارتباط بین متن نوشته‌شده و تصویر محصول رابرای آن‌ها روشن سازند. برای مثال برند Naturally Curly’s را در نظر بگیرید. آن‌ها از محصولات عادی و بسیار ساده‌ی خود، عکس‌های فوق‌العاده‌ای می‌گیرند که آن‌ها را جذاب و دوست‌داشتنی جلوه می‌دهد.


به عکس‌های محصولات زیر توجه کنید. چقدر تمیز و قابل‌اعتماد به نظر می‌رسند؟

عکس عامل کلیدی معروفیت برندهاست. برندینگ یا برندسازی، باید در تصمیم‌گیری‌های شرکت نقش مهمی داشته باشد، تصمیماتی برای:

  • پست‌های شبکه‌های اجتماعی
  • به‌روزرسانی‌های وبسایت
  • تمامی اعمال بازاریابی و فروش


پس عکس ها در خدمت نام تجاری برند شما می‌باشند، و اولین چیزهایی هستند که توجه مشتری را جلب، اعتمادشان را جذب، و آن‌ها را دعوت می‌کنند تا نگاه بیشتری به محصول شما بیندازند.


تمام خصوصیات عکس، همچون کیفیت، موضوع، و رنگ زمینه‌ی آن، باید به گونه‌ای باشند که پیام یکسانی را به گوش مشتریان برساند. هدف هر شرکت تجاری این است که ارتباطات طولانی‌مدتی با مشتری‌های خود داشته باشد، و عکسبرداری یکی از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به این هدف است.

 


نکات مهم در عکسبرداری حرفه‌ای از محصولات

در اینجا پنج نکته مهم کی می تواند در روند عکسبرداری از محصولات و کالا به شما کمک کنند، به اختصار آورده‌ایم:


1. برای عکسبرداری خود برنامه‌ریزی کنید: برای اینکه کجا و چگونه عکس بگیرید و نور عکاسی، تصویر زمینه، و لوازم صحنه را تنظیم کنید، باید روش خاصی داشته باشید. تمام تدارکات اضافه‌ای که ممکن است به آن احتیاج پیدا کنید، مانند چسب یا گیره برای نگهداشتن اشیاء، و یا حتی منعکس‌کننده‌ی نور و مانند این‌ها را از قبل آماده کنید. اگر برای عکس‌برداری پیشاپیش برنامه‌ریزی کنید، به خاطر نبود وسایل کوچک اما ضروری، عکسبرداری به تعویق نمی‌افتد و یا خرابکاری و اختلال در روند عکاسی به وجود نمی‌آید.


2. فراموش نکنید کالای موردنظر و پس‌زمینه‌ی عکس را با مایع تمیزکننده و یا برس‌های مخصوص پاک کنید: ما برای از بین بردن گردوخاک، از پاک‌کننده‌های الکترواستاتیک که مخصوص صفحه سنسور هستند، استفاده میکنیم. اگر در عکسبرداری، لنز دوربین شما خاک گرفته باشد، بعد از عکاسی دچار مشکل می شوید و عکسهایتان خراب می شوند.


3. اگر سوژه های عکاسی تان شامل چیز های مانند مواد مایع باشد که ممکن است تکان بخورد، اول از همه نورپردازی صحنه را تنظیم کنید، و اطمینان حاصل کنید که اشیاء ثابت صحنه تصویر بی نقصی دارند. سپس بعد از آن می توانید شروع به ریختن مایع درون ظرف کرده و نور و منعکس کننده ی نور را تنظیم کنید.


4. اگر کامپیوتری با صفحه نمایش بزرگ داشته باشید و آن را به دوربینتان متصل کنید، در حین عکاسی کمک بزرگی به شما میکند: در این صورت می توانید بعد از هربار عکس گرفتن، تصویر عکس خود را در ابعاد بزرگ ببینید و به جزئیات مهم و اشتباهات کوچکی که رخ داده توجه کنید و آنها را برطرف سازید. هیچ گاه هنگام عکاسی در استودیو به صفحه ی کوچک دوربین اکتفا نکنید چراکه این صفحه ها عکسها را بهتر از آنچه که واقعا هستند، نشان میدهد.


5. اعمال بعد از عکسبرداری: به یاد داشته باشید که 50 درصد از کیفیت عکس شما به وسایل موجود، آگاهی، و تجربه ی شما در عکاسی مربوط می‌شود، و 50 درصد دیگر آن شامل اعمال بعد از عکاسی است. پس باید به خوبی کار با نرم افزارهای حرفه ای ادیت عکس و تکنیکهای ادیت را بدانید. ما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه عکس را در برنامه‌ی ادیتور باز کنید، تنظیمات سفیدی و روشنایی عکس، و کنتراست(تضاد سایه-روشن) آن را، با مبدل RAW انجام دهید. با این روش معمولا نتیجه‌ی خیلی بهتری خواهید گرفت.

 

درباره استودیو آداک

استودیو عکاسی آداک در سال 1387 فعالیت خود را در زمینه عکاسی ودینگ، اسپرت، مدلینگ و ... آغاز کرده است. این استودیو با استفاده از به روز ترین تجهیزات آتلیه ای و همچنین با به کار گیری نیروهای متخصص و حرفه ای خانم و آقا در زمینه عکاسی، ادیت، فتوشاپ و ... آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. ارائه انواع خدمات مختلف عکاسی در کنار حفظ کیفیت و رضایتمندی مشتری، از مهمترین اهداف این مجموعه می باشد.