آموزش عکاسی

عکاسی کودک و نوزاد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زمانی که کودک به دنیا می آید چیزی که بسیاری از پدر و مادران خواستار آن هستند، ثبت تمامی لحظاتی است که با کودک خود سپری می کنند. اما عموما به دلیل شیطنت بچه ها این کار کمی برای آن ها دشوار است. پس چطور است که از متخصص و آشنا به این کار استفاده کنید! در این مقاله همراه ما باشید تا مهمترین نکات در مورد عکاسی کودک و نوزاد را به شما آموزش دهیم.


عکاسی کودک و نوزاد چیست؟


همانطور که از اسم آن مشخص است در این نوع عکس، تمرکز اصلی روی کودک و احتمالا والدینش است. در این سبک عکاسی، به جای استفاده از لوازم فانتزی و نورپردازی های زیاد، سعی می شود همه چیز در عین سادگی و طبیعی بودن به بهترین نحو برگزار شود. چیزی که هنگام عکاسی، عکاس باید به آن توجه داشته باشد این است که چگونه رابطه صمیمانه والدین و کودک را به نمایش بگذارد. در تمامی عکس های این سبک آرامش، تم اصلی است.


مهم ترین نکات برای گرفتن عکس کودک و نوزاد :

 

بهترین عکاس کودک و نوزاد را انتخاب کنید!

به طور کلی کسی که توانایی گرفتن عکس های شخصی و خانوادگی را دارد، می تواند از کودک و نوزاد نیز عکس بگیرد اما این یک قاعده کلی نیست چرا که برای عکاسی کودک و نوزاد نیاز به صبر و حوصله بیشتری است. بنابراین زمانی که می خواهید


عکاس خود را انتخاب کنید، قبل از بستن قرارداد حتما برنامه خود را برای عکاسی با او در میان بگذارید. به این ترتیب عکاس نیز وقت بیشتری برای برنامه ریزی جهت تعیین شات های خود دارد. همچنین سعی کنید با دیدن استدیو و نمونه کار های عکاس از کیفیت کاری که برای شما انجام می دهد مطمئن شوید.


انتخاب لباس برای والدین و نوزاد

 

 

برای زیبایی هر چه تمام، بهتر است که عکاسی کودک و نوزاد با لباس های ساده انجام شود. رنگ های خنثی و طبیعی مانند آبی، کرمی و ... معمولا ایده آل هستند. با انتخاب این رنگ ها ، تمرکز اصلی عکاس روی کودک و شما خواهد بود. البته برخی از والدین نیز ترجیح می دهند که کودک لباسی به تن نداشته باشد که پیاده سازی این ایده به شرایط عکاسی و والدین خواهد داشت. اگر شما یک مادر هستید و قصد عکاسی با دخترتان را دارید، ایده استفاده از لباس های هماهنگ می تواند بسیار زیبا باشد! همچنین اگر پدر و پسر باشید!

عکاسی کودک و نوزاد کاری سخت و زمان بر است اما زمانی که شما لذت این کار را تجربه کنید، مطمئنا با چیزی عوضش نخواهید کرد. آتلیه تخصصی آداک، خوشحال می شود با شما در مسیر خاطره سازی رشد فرزندتان همراهتان باشد. با استفاده از متخصصین ما در این زمینه بهترین تجربه ها را در خاطره خود ثبت کنید.


ایده های عکاسی کودک و نوزاد

معمولا اولین عکس از کودک و والدین در حالتی گرفته می شود که همه مستقیم را نگاه می کنند. اما واقعا این تصویر می تواند به اندازه کافی نشان دهنده ارتباطتان با کودک باشد؟ پس بهتر است سراغ ایده های بهتر برویم.


- خواندن داستان برای کودکان : 

داشتن عکسی که شما در حال خواندن کتاب برای کودک خود هستید هیچ وقت از مد افتاده و قدیمی نمی شود. شما می توانید از کتابی استفاده کنید که خودتان در دوران کودکی از آن خاطره دارید تا به بار معنوی عکس اضافه کنید.


- بازی کردن با کودک :

 

اگر علاقه ای به عکس رسمی ندارید، ایده بازی با کودک با اسباب بازی هایی مانند توپ و لگو می تواند بسیار جالب باشد.


- زمان خواب :

عکس هایی با تم آرامش، همیشه زیبا به نظر می رسند مخصوصا زمانی که کودک در کنار والدین خود به خواب رفته است. در این نوع عکس می توانید از پتو های دستباف، عروسک خرسی و ... استفاده کنید.


- بودن در طبیعت :

نورپردازی در فضای بیرونی بسیار ملایم و حرفه ای است. یک تصویر از شما و کودکتان در حال تماشای گل های یک باغ می تواند بسیار خاص و آرامبخش باشد.

 

 

درباره استودیو آداک

استودیو عکاسی آداک در سال 1387 فعالیت خود را در زمینه عکاسی ودینگ، اسپرت، مدلینگ و ... آغاز کرده است. این استودیو با استفاده از به روز ترین تجهیزات آتلیه ای و همچنین با به کار گیری نیروهای متخصص و حرفه ای خانم و آقا در زمینه عکاسی، ادیت، فتوشاپ و ... آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. ارائه انواع خدمات مختلف عکاسی در کنار حفظ کیفیت و رضایتمندی مشتری، از مهمترین اهداف این مجموعه می باشد.