آموزش عکاسی

عکاسی بارداری در آتلیه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوران بارداری یکی از دوره های پرهیجان زندگی ست، و ما بعنوان کارشناسان نوآوری در ثبت چهره، میدانیم که دوست دارید از این لحظه، که یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات زندگی تان است، عکس به یادگار بگیرید. از آنجایی که ما متخصص عکس های مادرانه هستیم، به شما کمک می کنیم تا عشق و شور و اشتیاق این دوران خود را به دختر یا پسرتان نشان دهید.


چون عکاسی از دوران بارداری برای ممکن است برای بعضی مادرها ترسناک بنظر بیاید، به شما اطمینان میدهم کارمندان با تجریه و مهربان ما در شرکت نوآوری ثبت چهره، کمکتان میکنند تا حس زیبا بودن داشته باشید و زیبا بنظر بیایید و از خنده های از ته دلتان عکس میگیرند؛ جوری که عکستان کاملا طبیعی بنظر برسد.

 

برای شروع گرفتن عکس های بخصوص برای فرزندتان، هیچ زمانی بهتر از دوران بارداری نیست؛ زمانی که چهره‌تان از شادی میدرخشد. یک عکس میتواند پیوند عاطفی خاصی که از آغاز بارداری تا تولد نوزاد در بارداری بین مادر و فرزند وجود دارد را ، تا همیشه برایتان به یادگار بگذارد.


آیا عکس گرفتن از دوران بارداری کار درستی است؟


دوران بارداری پر از چالش و سوپرایز است. با تمام آن تغییراتی که در بدن مادر رخ میدهد، شما ممکن است بعنوان یک شخص باردار، درمورد گرفتن عکس به شک و تردید بیافتید. خبر خوب این است که اگر یک عکاس خوب که متخصص عکاسی از این دوران است داشته باشید، روند عکاسی درواقع برایتان تجربه شاد و مفرحی خواهد بود.

 


یک عکاس خوب، دقیقا میداند چطور باید از یک نورپردازی هنرمندانه، چهارچوب های زیبا، و رتوش های بادقت استفاده کند و عکس هایی از شما بگیرد که زیبایی ذاتی تان را به بهترین حالت نمایش دهید و نیز باید بداند از شما چه ژست هایی بخواهد که برایتان سخت نباشد. شما چه بخواهبد این عکسهارا برای خودتان و همسرتان نگه دارید و چه بخواهید آنرا بین دوستان نزدیک و آشنایان به اشتراک بگذارید، درصورتی از این عکسها رضایت پیدا می کنید که به تک تک جزییات آن بخوبی توجه شده باشد؛ پس حواستان باشد عکاسی را انتخاب کنید که کارش را بشدت دوست داشته باشید.

یکی از نکات مثبت عکسهای دوران بارداری این است که میتوان به مفاهیم ظریف زیبایی زنانه نفوذ کرد و آنهارا به تصویر کشاند.


عکاسی بارداری در کجا انجام میشود؟


عکس های دوران بارداری را می توانید در یک استودیو عکس هنری، و یا در هر مکان دیگری که خودتان میخواهید بگیرید. ساحل دریا، و یا منظره ی غروب در طبیعت، از محبوب ترین مکان ها برای این نوع عکاسی هستند. پارک های زیبا و سرسبز، باغ ها و مکان های پر از درخت، و حتی خانه های تاریخی و بناهای قدیمی، میتوانند از مواردی باشند که چنین عکسهایی در آن میگیرند.


چه زمانی برای عکاسی بارداری مناسب است؟


هفته ی 28ام تا 32ام بارداری، بهترین زمان برای عکاسی در این دوران است. در این زمان، شکم زیبای مادر بهترین فرم و سایز را دارد و به اندازه ی 4 تا 6 هفته ی آخر بارداری چاق و پف کرده نیست و مادر احساس راحتی بیشتری دارد. با وجود این، ما در روزهای آخر بارداری هم عکسهایی عالیو زیبا گرفته ایم ولی آن تجربه ها باعث شده اند ما به مادران آینده ای که قصد عکس گرفتن از دوران بارداری شان را دارند توصیه کنیم زمانی این کار را بکنند که حس راحتی بیشتری دارند و خیلی آنرا به تعویق نیاندازند.

به خاطر داشته باشید که باید از چند هفته قبل از زمان مناسب برای عکاسی بارداری، با استدیوی عکاسی هماهنگ کرده باشید. به شما توصیه میکنیم چند هفته قبل از زمان مورد نظر خود با همکاران ما در استدیو آداک هماهنگ کنید. یکی از ایده های ناب برای عکاسی بارداری این است که از ابتدای بارداری که هنوز ظاهر فیزیکی شما تغییری ندارد، با استدیو آداک هماهنگ کنید تا بتوانید از کل روند بارداری خود عکاسی کنید.
برای گرفتن وقت مشاوره یا رزرو وقت برای جلسه عکاسی می توانید با شماره 09123595743 در تماس باشید.

 


ژست های مناسب برای عکاسی بارداری


اگر اولین بارتان است که وارد یک آتلیه بارداری میشوید، اصلا نگران نباشید، ما در ژست گرفتن راهنمایی تان میکنیم. باید بدانید که خودتان را به دستان توانایی سپرده اید و بهترین عکس های هنری که فکرش را بکنید به شما تحویل خواهیم داد. ما در تک تک مراحل مرتب کردن موها، لباس ها، وآرایش ظاهرتان، در کنارتان هستیم و به شما کمک می کنیم احساس آسودگی و راحتی داشته باشید.


اگر قصد دارید عکسها و ژست هایی شبیه به آنهایی که در اینترنت دیده اید بگیرید، مشکلی ندارد، میتوانید پس زمینه، ژست، و تنظیمات نورپردازی مورد علاقه ی خود را از ژورنال های ما انتخاب کنید و یاحتی میتوانیم از ایده های خودتان هم استفاده کنیم.

در مقاله های بعدی نیز به ارائه ژست های مناسب برای عکاسی بارداری خواهیم پرداخت.


نکات مفید برای جلسه عکاسی بارداری


از قبل ژست هایی برای عکاسی بارداری آماده کنید.

قبل از جلسه ی عکاسی بارداری، درمورد ایده ها و ژست هایی که دوست دارید بگیرید فکر کنید. اگر قبل از عکاسی به این موارد فکر کنید، استرس شما را در حین عکاسی کمتر میکند و باعث میشود در جلسه ی عکاسی حس راحتی بیشتری داشته باشید.


دیگر اعضای خانواده را هم با خودتان به آتلیه ببرید.

برای آوردن افراد دیگر به آتلیه، از شما هیچ هزینه ی اضافه ای گرفته نمیشود، پس تمام افرادی را که دلتان میخواهد در جلسه ی عکاسی با شما باشند را باخود بیاورید؛ میتوانید پدر بچه، پدربزرگ و مادربزرگش، خواهر و بردادر ها و دیگر فرزندان خانواده را باخود همراه کنید. اگر نمی خواهید عکس ها زیاد شلوغ باشند، توصیه میکنیم که حداقل همراه با همسر خود و در صورت تمایل با فرزندان دیگر خود (اگر دارید) همراه شوید.

 

 


از لوازم صحنه استفاده کنید.

ببینید در جلسه ی عکاسی، باید از چه لوازمی استفاده کنید تا اهمیت و تمرکز عکس را بر روی شکمتان قرار دهد و علاوه بر آن معنای خاصی را هم انتقال دهد. این لوازم صحنه میتوانند شامل چندتا گل،کفش کودک، یک اسباب بازی یا پتوی خاص، ویا لوگو های خانه سازی باشد که با انها حروف اسم فرزندتان را نوشته باشید. در این کار هیچ حدومرزی نیست. ما نیز به شما کمک می کنیم در این زمینه ایده های نابی را مورد استفاده قرار دهید. برخی ملزومات صحنه پردازی در استدیو اداک حاضر هستند. و می توانید به دلخواه خود هر وسیله دیگری نیز همراه بیاورید.

 

 


برای عکاسی بارداری چه لباسی بپوشم؟


می توانید هر نوع لباسی که دلتان میخواهد بپوشید؛ یک پیراهن، یک دامن، یا تاپ؛ حتی می توانید تکه پارچه ای انتخاب کنید و آنرا به خودتان بیاویزید. اما قانون کلی درمورد لباس پوشیدن این است که از لباسهای ساده و رنگ های طبیعی و روشن استفاده کنید.


بهتر است چیز های چسبان و اندازه بپوشید نه لباس های گشاد بی فرم. اگر میخواهید یک تکه پارچه دور خود بگیرید، پارچه هایی مثل ابریشم، ساتن، یا پارچه ی مخصوص آستر لباس عروس را به شما توصیه می کنیم.


انتخاب آتلیه عکاسی خوب برای عکاسی بارداری


از آنجایی که عکاسی بارداری نیازمند تکنیک های خاصی می باشد، باید برای این کار کسی را پیدا کنید که در این زمینه تجربه ی زیادی داشته باشد. همه ی عکاس هایی که در دیگر انواع عکاسی سررشته دارند، ممکن است نتوانند عکس های بارداری باکیفیت عالی از شما بگیرند.


به نمونه عکس های عکاسان مختلف توجه کنید تا به سبک عکاسی شان پی ببرید و آنهایی را انتخاب کنید که با آنها ارتباط برقرار میکنید، یا برای شما آسان تر است و شمارا به َشگفت زده میکند. در این صورت، این همان عکاسی است که میخواهید. برخی از نمونه عکس های بارداری در وبسایت ما موجود هستند. می توانید سایر نمونه عکس های بارداری آتلیه آداک را طی جلسه مشاوره با عکاسان ما، مشاهده کنید.


سوالات متداول در مورد عکاسی بارداری


آیا برای عکاسی باید نگران ترک های روی شکم و یا اضافه وزن خود در دوران بارداری باشم؟


من کاملا درک میکنم که ممکن است حساسیت هایی درمورد ترک های روی شکم و افزایش سایز خود داشته باشید، پس این وظیفه ی ماست که در جلسه ی عکاسی، با معرفی ژست های جذاب، تنظیم زاویه ی مناسب دوربین، و روتوش های ماهرانه، عیب هایی همچون ترک های پوست شکم را بپوشانیم و قسمت هایی از بدن که لازم است را کمی لاغر تر نشان بدهیم. فقط کافی ست نگرانی های خود را با ما درمیان بگذارید تا ما به آنها رسیدگی کنیم.


آیا عکسهای من محرمانه می مانند؟


عکسهای شما شخصی هستند، و این مساله ی بسیار مهمی است. عکسهای بارداری شما به هیچ وجه بدون اجازه ی خود شما در هیچ کجا به نمایش گذاشته نمی شود.

 

دوران بارداری خاص ترین دوران زندگی یک مادر است، و هدف ما بعنوان یک عکاس بارداری این است که با هنر عکاسی، زیبایی ارزشمند بی حدو مرزی را برای سالهای پیش رو، برای شما به یادگار بگذارم. اجازه دهید این سفر شگفت انگیز را برایتان برنامه ریزی، و زیبایی آن را به شما ثابت کنیم.
برای گرفتن وقت مشاوره یا رزرو وقت برای جلسه عکاسی می توانید با شماره 09123595743 در تماس باشید.

درباره استودیو آداک

استودیو عکاسی آداک در سال 1387 فعالیت خود را در زمینه عکاسی ودینگ، اسپرت، مدلینگ و ... آغاز کرده است. این استودیو با استفاده از به روز ترین تجهیزات آتلیه ای و همچنین با به کار گیری نیروهای متخصص و حرفه ای خانم و آقا در زمینه عکاسی، ادیت، فتوشاپ و ... آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. ارائه انواع خدمات مختلف عکاسی در کنار حفظ کیفیت و رضایتمندی مشتری، از مهمترین اهداف این مجموعه می باشد.