آموزش عکاسی

تکنیکهای عکاسی حرفه ای | ترفند و نکات طلایی عکاسی حرفه ای

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امروزه با توجه به این که میزان کیفیت دوربین های تلفن های همراه به شدت رو به بهتر شدن است، هر فردی می تواند عکاس منحصر به فردی باشد البته اگر با تکنیکهای عکاسی حرفه ای به خوبی آشنا باشد. اگر شما عکاس تازه کاری هستید و یا می خواهید تغییری در روند عکاسی های خود ایجاد کنید، بهتر است که خواندن این مقاله را از دست ندهید. البته قبل از آن مطالعه مقاله بهترین دوربین های عکاسی 2018 را از دست ندهید.


مهمترین تکنیکهای عکاسی حرفه ای :

تکنیک هایی که در این قسمت به شما معرفی می کنیم، برخی برای عکاسی از فرد و برخی دیگر برای عکاسی از منظره مناسب هستند. با ما همراه باشید.

 


روی چشم سوژه تمرکز کنید :

از قدیم گفته اند که احساس افراد را می توان از چشمان آن ها خواند. شما می توانید با تمرکز روی چشمان سوژه مورد نظر خود یک حس خوب در عکس خود ایجاد نمایید.

 


از لنزهای استاندارد برای عکاسی استفاده کنید :

اگر می خواهید عکاسی از یک فرد در یک منظره بی نظیر انجام دهید، یکی از تکنیکهای عکاسی حرفه ای این است که از لنزهای عریض استفاده نمایید. اما در حالت کلی برای این که خلاقیت شما تحت تاثیر لنز قرار نگیرد بهتر است که از همان لنزهای استاندارد استفاده کنید.

 


از نور پنجره استفاده کنید :

برای این که بتوانید از تکنیکهای عکاسی حرفه ای استفاده کنید، لزومی ندارد که حتما دارای یک استادیو مجهز به تمام وسایل مورد نیاز باشید. شما می توانید با استفاده از یک پنجره و نور طبیعی خلاقیت خود را به نمایش بگذارید بدون اینکه نیاز به هزینه زیادی داشته باشید.


شما می توانید مدل خود را رو به روی پنجره قرار دهید و با استفاده از بازتاب دهنده نقره ای، از نور در چهره مدل استفاده کنید. البته برای استفاده از این تکنیک باید حواستان به منظره ای که پشت شیشه قرار دارد باشد. به عنوان مثال اگر یک چمنزار سر سبز، در پشت شیشه وجود داشته باشد، باعث رنجور نشان دادن چهره مدل می شود. در حالی که نور آفتاب به هنگام غروب آفتاب یک بازتاب گرم در اختیار شما قرار می دهد.


بیشتر بدانید:


عکاسی اسپرت عروس و داماد
عکاسی بارداریاستفاده از نور طبیعی برای عکاسی از کودک :

 

 

هنگامی که نوبت به عکاسی از کودک می رسد آگاهی از تکنیکهای عکاسی حرفه ای شدیدا مفید خواهند بود. برای ایجاد نور مورد نیاز بهتر است که از نور طبیعی استفاده کنید؛ چرا که فلش دوربین تنها باعث حواس پرتی کودک می شود. پس کودک را در نزدیکی یک پنجره قرار دهید و با استفاده از بازتاب دهنده های نور، مقدار نور مورد نیاز خود را تنظیم نمایید. هرچه که نور شما بیشتر باشد، مقدار حساسیت ISO که برای بهبود کیفیت عکس باید استفاده کنید کاهش پیدا می کند و در نتیجه عکس خوبی حاصل می شود. همچنین توجه داشته باشید که بهترین موقع برای گرفتن عکس از کودک زمانی است که صبح از خواب بیدار شده و غذایش را خورده است چرا که معمولا در این زمان هوشیار تر از هر موقع دیگر هستند.


بیشتر بدانید:


عکاسی کودک و نوزادبا تمام سرعت عکس بگیرید :

یکی از تکنیکهای عکاسی حرفه ای این است که در یک لحظه به گرفتن تنها یک عکس اکتفا نکنید. زمانی که شما سرعت دوربین خود را حداکثر می کنید، شانس این که بهترین حالت چشم و لبخند فرد را در طیف وسیعی از عکس هایی که دارید، انتخاب نمایید بیشتر می شود.


نحوه قرار گرفتن در عکاسی گروهی :

اگر هدف عکس گرفتن از چند نفر به صورت همزمان است، باید به نحوه قرارگیری آنها توجه داشته باشید. به عنوان مثال افراد بلند قد باید در پشت و افراد کوتاهتر در جلو بایستند. برای اینکه مطمئن باشید همه در عکس به یک اندازه در دید هستند بهتر است که از یک لنز عریض f/8 استفاده کنید. البته توجه خود را نسبت به رنگ لباس افراد از دست ندهید. شما می توانید با توجه به این نکته یک هارمونی زیبا علاوه بر در نظر گرفتن قد افراد در عکس ایجاد نمایید.

همراهان عزیز ، گروه آداک سعی دارد با آموزش های مختلف، مانند آموزش تکنیکهای عکاسی حرفه ای به شما کمک کند تا هر کجا که هستید با استفاده از این تکنیک ها بهترین خاطرات را برای خود ثبت نمایید.

درباره استودیو آداک

استودیو عکاسی آداک در سال 1387 فعالیت خود را در زمینه عکاسی ودینگ، اسپرت، مدلینگ و ... آغاز کرده است. این استودیو با استفاده از به روز ترین تجهیزات آتلیه ای و همچنین با به کار گیری نیروهای متخصص و حرفه ای خانم و آقا در زمینه عکاسی، ادیت، فتوشاپ و ... آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. ارائه انواع خدمات مختلف عکاسی در کنار حفظ کیفیت و رضایتمندی مشتری، از مهمترین اهداف این مجموعه می باشد.